Výchovné a kariérové poradenství

STRÁNKU UPRAVUJEME

Výchovná poradkyně

Ve škole máme Školní poradenské pracoviště, ve kterém pracují: výchovná poradkyně, metodička prevence, psycholožka, speciální pedagožka, zastřešuje a řídí ředitelka školy.

Kontakty:

výchovná poradkyně: Mgr. Petra Zelená – zelena@zsmikulova.cz, 226 805 738

kariérové poradenství: Mgr. Marie Mašková – maskova@zsmikulova.cz, 226 805 741

prevence: Mgr. Petra Kozlíková – kozlikova@zsmikulova.cz, 226 805 727

plány ped. podpory:

psycholožka: Mgr. Markéta Herinková – herinkova@zsmikulova.cz, 226 805 711

speciální pedagog: Mgr. Adéla Chvojková

Konzultační hodiny pro žáky: kdykoliv dle potřeby
Konzultační hodiny pro rodiče: středa 13.00 – 15.30, nebo kdykoli po předcházející domluvě

Školské poradenské pracoviště pracuje velmi dobře, máme dobré výsledky v oblasti prevence rizikového chování žáků, a především při práci s žáky, kteří mají problémy. Osvědčil se mám individuální výchovný program, do kterého zařazujeme žáky s většími kázeňskými problémy. Jde o pravidelná setkávání žák – rodič – škola, kde řešíme potíže daného dítěte a vytváříme prostor pro zlepšení.

Práce psycholožky je opět velkým přínosem – pracuje individuálně s dětmi, rodiči i zaměstnanci školy, pomáhá náslechy ve třídách, dále v rámci třídnických hodin přímo ve třídě, spolupracuje s vedením školy i s učiteli.

Speciální psycholožka se může věnovat individuální práci s žáky s SVP, ale i cizincům.

Další dobrá spolupráce probíhá s PPP – její pracovnice docházejí pravidelně jednou za měsíc do školy, konzultují problémové žáky a chodí na náslechy do tříd.

Práce školního poradenského pracoviště řeší řadu problémů, ale snažíme se problémům předcházet. V případě problémů, dotazů, připomínek se na nás můžete obrátit.

poradenská činnost
– aktualizace speciálně pedagogických a psychologických vyšetření ve spolupráci s PPP pro Prahu 11
– spolupráce s TU, učiteli, školní psycholožkou, rodiči, odborníky
– spolupráce při řešení výukových nebo kázeňských obtíží jednotlivých žáků

POMOC V PŘÍPADĚ ZJIŠTĚNÍ ZMĚN CHOVÁNÍ U DÍTĚTE

potřebujete informace?  Čtěte: kontaky-pro-obeti-na-praha-11, gangy-dopis_pro_skoly-pha-11

Do výchovného poradenství je zahrnuta také oblast „Prevence patologických jevů“. Za její koordinaci zodpovídá metodik prevence Mgr. Petra Kozlíková

Karierové poradenství

Harmonogram kariérové poradenství aktualizace 2024

Pro podrobnější informace si rozklikněte odkazy pro:

Přihláška, přijímací řízení, odkazy – aktualizace 2024

Příjímací řízení na G, SŠ

Jak vyplnit přihlášku na SŠ –

Našli jsme pro vás pomocníka – věnujte mu svoji pozornost

Projekt KOMPAS:

Každý žák 9. ročníku dostal na svůj školní mail pozvánku pro zapsání do učebny AP a kariérní poradenství. V této učebně budou k dispozici informace pro vypracování absolventské práce a informace k volbě povolání.